15 czerwca 2024,imieniny Wita, Jolanty

Gmina Czernichów wymarzonym miejscem dla wszystkich..Szanowni Goście

Czernichów to jedna z gmin powiatu żywieckiego, której niewątpliwymi atrakcjami są walory krajoznawczo - turystyczne. Istniejące warunki naturalne, jeziora, szlaki turystyczne, lasy i góry, z których można podziwiać piękno ziemi żywieckiej są gwarancją dobrego wypoczynku. To gmina z unikatowymi atrakcjami.

W 1978r. na górze Żar zbudowano zbiornik wodny, a wewnątrz góry podziemną elektrownię szczytowo-pompową o największym na świecie spadzie wody. Elektrownia ta jest unikalnym w skali światowej obiektem energetycznym. U podnóża góry Żar znajduje się szkoła szybowcowa. Gmina Czernichów jest wymarzonym miejscem dla wszystkich osób, które szukają niepowtarzalnych doznań i pragną uciec z wielkomiejskiego zgiełku w wiejską sielankę.

Mam zaszczyt zaprosić Państwa do spędzania wolnego czasu w naszej gminie. Wszystkie przedstawione walory oraz serdeczność i gościnność mieszkańców nie zawiodą Państwa. Wszystkie nasze działania skierowane są w kierunku rozwoju i wzbogacenia atrakcyjności infrastruktury, aby ten piękny zakątek i jego liczne atrakcje były wykorzystane w każdą porę roku.
Wójt Gminy Czernichów

Adam Kos