13 kwietnia 2024,imieniny Przemyslawa, Hermenegildy, Marcina

Kampania wspierająca rozwój turystyki w Gminie Czernichów.

Gmina Czernichów należy do najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie terenów województwa śląskiego. Lokalny samorząd stara się jak najlepiej wykorzystać unikalne walory przyrodnicze i krajobrazowe Tresnej, Czernichowa, Międzybrodzia Bielskiego i Międzybrodzia Żywieckiego. Miejscowości te są od lat ulubionym miejscem wypoczynku letniego i zimowego wielu mieszkańców naszego regionu, jak również turystów przyjeżdżających tutaj z najdalszych zakątków kraju i z zagranicy.

Atutem Gminy Czernichów są bardzo korzystne warunki do organizacji wypoczynku indywidualnego i zbiorowego po przystępnych cenach, z dala od miejskiego zgiełku, w pięknych górskich krajobrazach. Łatwo tutaj dojechać z Bielska-Białej, Oświęcimia czy Żywca. Gmina Czernichów to również dobry punkt wypadowy do innych ciekawych miejscowości w regionie, takich jak: Szczyrk, Wisła, Ustroń, Żywiec, Sucha Beskidzka, Wadowice, Oświęcim, Pszczyna czy Bielsko-Biała.

W Gminie Czernichów na turystów czeka dobrze przygotowana baza noclegowa i gastronomiczna a także wyjątkowe atrakcje, przede wszystkim Góra Żar i Jezioro Międzybrodzkie – niezwykle popularne wśród turystów w sezonie zimowym i letnim, ale niestety wciąż niedoceniane wiosną i jesienią. Tymczasem Gmina Czernichów to strefa prawdziwego wypoczynku o każdej porze roku!

Z myślą o przyciągnięciu większej liczby wypoczywających, także poza szczytem sezonu - latem i zimą – lokalny samorząd podjął działania zmierzające do pozyskania na ten cel funduszy Unii Europejskiej.

Dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013, w sierpniu roku 2009 firma STRADA Consulting Piotr Kurowski w Bielsku-Białej opracowała Program rozwoju i promocji produktu turystycznego Gminy Czernichów. To strategiczny plan działań na lata 2009-2013, zmierzających do poprawy atrakcyjności i konkurencyjności turystycznej Gminy Czernichów oraz dalszego rozwoju rynku turystycznego na tym obszarze. Program powstał m.in. w oparciu o wyniki przeprowadzonych badań marketingowych, którymi objęto turystów odwiedzających Gminę Czernichów, przedsiębiorców prowadzących w gminie działalność turystyczną oraz pozostałych wiodących operatorów rynku turystycznego na tym terenie.

Niniejszy projekt, pn. Kampania promocyjno-medialna wspierająca rozwój turystyki w Gminie Czernichów, jest działaniem wynikającym z powołanego wyżej Programu. Także to przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Wartość projektu wynosi 317 tys. 300 złotych, w tym środki pochodzące z dotacji unijnej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 269 tys. 705 złotych oraz wkład własny Gminy Czernichów w wysokości 47 tys. 595 złotych.

Celem projektu jest poprawa rozpoznawalności regionalnej oferty turystycznej, wzrost konkurencyjności turystycznej regionu oraz dalszy rozwój rynku turystycznego w Gminie Czernichów. Projekt realizowany jest w latach 2010 – 2011 i obejmuje dwa kluczowe działania:

1.Przeprowadzenie kampanii promocyjnej oferty turystycznej Gminy Czernichów w mediach regionalnych oraz kolportaż materiałów promocyjno-informacyjnych do grup docelowych projektu.

2.Organizacja imprezy turystycznej adresowanej do przedstawicieli branży turystycznej, zainteresowanych organizacją wypoczynku na terenie Gminy Czernichów.

Projekt ma przyczynić się do zachęcenia turystów do wypoczynku na terenie gminy poza szczytem sezonu turystycznego (tj. wiosną i w jesieni). Oferta skierowana jest przed wszystkim do młodych turystów, osób uprawiających turystykę aktywną, a nawet ekstremalną oraz turystów preferujących krótki, weekendowy wypoczynek, także poza szczytowymi okresami sezonu turystycznego.

Projekt promuje także ofertę atrakcji turystycznych i produktów turystycznych Gminy Czernichów (głównie 4 pakiety usług turystycznych wraz z informacją o bazie turystycznej i okołoturystycznej) w środowiskach związanych z korzystaniem z usług turystycznych (np. biura podróży, PTTK, media, organizatorzy szkoleń i konferencji oraz organizatorzy zbiorowego wypoczynku) w celu wzrostu liczby przedsięwzięć turystycznych na tym terenie (np. wypoczynek indywidualny i zorganizowany, szkolenia, obozy turystyczne, wycieczki szkolne itp.) oraz wzrostu liczby turystów odwiedzających Gminę Czernichów.

Wszyscy, którzy są zainteresowani bliższym poznaniem oferty turystycznej Gminy Czernichów będą mieli okazję poznać tutejsze atrakcje turystyczne w emitowanych reklamach prasowych, radiowych
i telewizyjnych oraz w Internecie, jak również dzięki filmowi promocyjnemu kolportowanemu wraz z pocztówką, a także na ulotkach i listach promocyjnych.

Organizatorzy wypoczynku zainteresowani Gminą Czernichów osobiście zapoznają się z tutejszymi atrakcjami turystycznymi podczas spotkania w dniach 14-15 października 2010 roku.
Dodano: 13-04-2024