15 czerwca 2024,imieniny Wita, Jolanty

Góry, woda i lasy są główną wizytówką gminy..

Panują tu doskonałe warunki zarówno do weekendowego wypoczynku, jak i do spędzenia dłuższego urlopu. Osoby lubiące aktywny wypoczynek mogą wybierać spośród licznych form rekreacji. Amatorzy sportów wodnych mają do dyspozycji przystanie z żaglówkami, kajakami, rowerkami wodnymi.

Uroki zimy..

Na amatorów sportów zimowych czekają dobrze przygotowane stoki z wyciągami orczykowymi i kolejką linową na górze Żar. Dobre samopoczucie gwarantują również restauracje i kafejki z tutejszym menu oraz dobrze wyposażone ośrodki wypoczynkowe, hotele, pensjonaty i prywatne kwatery.

Ukształtowanie terenu..

Ukształtowanie terenu umożliwia miłośnikom sportów powietrznych jak: szybownictwo, paralotniarstwo, czy lotniarstwo, długie i pełne wrażeń loty, przy wykorzystaniu wszystkich trzech rodzajów wznoszeń: żagla, kominów termicznych i fali górskiej. Okalające gminę góry Beskidu Małego oferują liczne szlaki turystyczne, do wędrówek pieszych i rowerowych, z zapierającymi dech w piersiach widokami.

Góra Żar..

Góra Żar (761 m n.p.m.), leży w paśmie górskim Beskidu Małego i jest bez wątpienia najbardziej charakterystyczną częścią tego regionu. Od wielu lat góra Żar stanowi wielką atrakcję dla przyjeżdżających w Beskidy turystów, przyciągając ich nie swoją wysokością (jest ona jedną z niższych gór w regionie), lecz niepowtarzalnymi widokami i przykuwającymi uwagę usytuowanymi na niej i w jej wnętrzu obiektami.