14 lipca 2024,imieniny Ulryka, Bonawentury, Kamila

Kapitan jachtowy i motorowodny..

Jeden z czołowych w Polsce oceanicznych żeglarzy-samotników, członek elitarnego Klubu Żeglarzy Samotników i Half-Crown Club przy Royal Western Yacht Club of England. Współzałożyciel projektu promocji polskiego żeglarstwa oceanicznego OceanTEAM.pl.
Dodano: 28-10-2013

Podróżnik, hydrobiolog, oceanograf, instruktor nurkowania, fotografik

Z wykształcenia jestem hydrobiologiem, oceanografem, mam również dyplom Mistrza Rzemiosła Artystycznego. Od kilkudziesięciu lat jestem też instruktorem nurkowania swobodnego. Posiadam dyplom Starszego Sternika Motorowodnego. Jestem fotografikiem, a obecnie także PILOTEM WYCIECZEK nr 5358..
Dodano: 14-07-2024

Złoty medalista Szybowcowych Mistrzostw Świata..

Sebastian Kawa ur. 15.11.1972 w Zabrzu w rodzinie lekarskiej. Od 1976 r mieszka w Międzybrodziu Żywieckim. Absolwent żywieckiego Liceum Ogólnokształcącego. Dyplom lekarza uzyskał w Śląskiej Akademii Medycznej. Jest specjalistą w zakresie ginekologii i położnictwa. Należy do Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, lecz lata głównie w miejscu zamieszkania na Żarze. Żonaty, ma dwie córki. Początkowo uprawiał żeglarstwo. Odniósł wiele sukcesów podczas krajowych regat i z powodzeniem reprezentował Polskę w młodzieżowych mistrzostwach Europy oraz świata.
Dodano: 14-07-2024

Moja historia z grzybami..

Moja historia z grzybami rozpoczęła się w dzieciństwie. Od dziecka interesowałem się grzybami a wiedzę o grzybach przejąłem od dziadka i ojca jak również od mamy, która mając obecnie 83 lata dalej uwielbia zbierać grzyby..
Dodano: 14-07-2024